„Pod biało-czerwoną”: zbliża się koniec głosowania!

      Możliwość komentowania „Pod biało-czerwoną”: zbliża się koniec głosowania! została wyłączona

Czy mieszkańcy naszego regionu chcą zobaczyć w swoich miejscowościach nowe maszty z narodowymi flagami? Mogą to okazać, biorąc udział w specjalnym głosowaniu – a to już powoli się kończy.

Projekt „Pod biało-czerwoną” to pomysł władz państwa, żeby uczcić  tegoroczną, setną rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Każdy symbol narodowy to znak, że pamiętamy ważnych wydarzeniach historycznych i że jesteśmy wdzięczni ludziom, którzy brali w nich udział.

Głosy poparcia zbierają poszczególne gminy z całej Polski – a wszystko odbywa się na specjalnej stronie internetowej. Żeby maszt pojawił się w Puławach, trzeba zebrać w sumie 500 takich głosów – z kolei w każdej gminie wiejskiej musi zagłosować przynajmniej 100 osób. Link do internetowego formularza, a także do regulaminu i szczegółowych informacji zamieszczamy TUTAJ.

 

W rankingu, który dotyczy powiatu puławskiego, najlepiej radzi sobie gmina Baranów, dobre wyniki mają także gminy Wąwolnica i Żyrzyn. Głosowanie skończy się w tę środę (11 listopada), tuż przed północą (o 23.59).