Pod nałęczowskim niebem było gorąco i kolorowo

      Możliwość komentowania Pod nałęczowskim niebem było gorąco i kolorowo została wyłączona

Przez pięć ostatnich dni trwały Międzynarodowe Zawody Balonowe Nałęczów 2021. Tegoroczną edycję urozmaiciła nieco kapryśna pogoda, ale już w sobotę na gości czekały wszystkie atrakcje.

Zawodnicy przybyli do naszego regionu z całej Polski, żeby zawalczyć o tytuły Mistrzów Polski – w kategorii seniorów i juniorów. Byli też goście z Węgier i Litwy, którzy postanowili wznieść się pod lubelskie niebo.

W sobotę goście podziwiali na niebie także akrobacje zespołu Orlik i szkolne śmigłowce z Dęblina. Chętni mogli też spróbować sił na stacjonarnych urządzeniach szkoleniowych dla pilotów i przypięci pasami kręcić się w każdym kierunku. Jednym z wydarzeń towarzyszących był Festiwal Gravitacji: można było odlecieć na zajęciach z redukcji stresu czy podczas praktykowania medytacji i jogi. Zapytaliśmy turystkę z Warszawy, co przyciągnęło ją do Nałęczowa?

 

Miłośnicy podniebnych atrakcji, a przede wszystkim samych balonów, mogli z bliska przyjrzeć się napełnianiu ich ciepłym powietrzem i majestatycznym startom. Było na co popatrzeć – pojawiło się kilkadziesiąt załóg balonowych.