Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane, ale uwaga na nocne burze z gradem!

      Możliwość komentowania Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane, ale uwaga na nocne burze z gradem! została wyłączona

W ciągu ostatnich dni z niepokojem patrzyliśmy na Wisłę, która po ubiegłotygodniowych ulewach stawała się coraz wyższa i groziła podtopieniami wielu zakątkom naszego regionu.

Wczoraj (28 czerwca) rano w Puławach poziom wody przekroczył stan alarmowy o 24 centymetry – fala powodziowa przepływała przez powiat puławski do godzin popołudniowych. Na szczęście z biegiem czasu sytuacja zaczęła się zmieniać na lepsze. A  do rana poprawiła się na tyle, że zdecydowano o odwołaniu pogotowia przeciwpowodziowego dla powiatu puławskiego. Stosowne rozporządzenie podpisała starosta Danuta Smaga, a czytamy w nim że i miejska i wiejska gmina Puławy, a także gminy Janowiec i Kazimierz Dolny nie muszą się już obawiać niebezpieczeństwa ze strony rzeki.

Jednak na dzisiejszy wieczór i na nadchodzącą noc przekazujemy ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii. Przez nasz region mogą przejść gwałtowne burze z gradem i z silnym wiatrem, możliwe, że będzie wiało z prędkością nawet 120 km/h. To ostrzeżenie 3 stopnia, dlatego apelujemy o ostrożność, zabezpieczenie domów i mieszkań i o uważanie na siebie.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Puławach