PORADY EKSPERTA: ANNA MIKUŁA (MEDYCZNE STUDIUM ZAWODOWE) – Opiekun medyczny to zawód z dużą perspektywą zatrudnienia!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: ANNA MIKUŁA (MEDYCZNE STUDIUM ZAWODOWE) – Opiekun medyczny to zawód z dużą perspektywą zatrudnienia! została wyłączona

Na rynku pracy regularnie pojawiają się nowe, coraz bardziej wyspecjalizowane zawody. Wśród nich znajdują się między innymi te związane z branżą medyczną czy opiekuńczą. Osoby, które w profesjonalny sposób zajmują się osobami chorymi i niepełnosprawnymi, odpowiadają na wyzwania współczesnej rzeczywistości.

Seniorzy stanowią znaczną część społeczeństwa – a ludzie starsi nie zawsze są samodzielni. Jak przygotować miejsce dla osoby, która ze względów zdrowotnych przebywa w domu? Na co należy zwrócić uwagę w codziennej pielęgnacji, by stworzyć jak najlepsze warunki i poczucie komfortu? Kompleksową opiekę zapewni na pewno opiekun medyczny.

 

Opiekun medyczny w sposób profesjonalny zajmuje się człowiekiem starszym czy niepełnosprawnym. Jakie cechy musi posiadać osoba wykonująca taką profesję? Katalog pożądanych predyspozycji jest bardzo długi, a znajdują się na niej również umiejętności komunikacyjne czy praca w zespole. Warto wiedzieć, że opiekun medyczny ma szerokie możliwości zatrudnienia w kraju i za granicą, bo pracownicy z Polski są mile widziani w krajach takich jak Niemcy czy Szwecja.

 

Medyczne Studium Zawodowe w Puławach kształci między innymi w zawodzie opiekun medyczny. Ile trwa nauka i jaki jest jej tryb? Czego mogą oczekiwać słuchacze studium na egzaminie teoretycznym i praktycznym? Nasz radiowy Gość przedstawił od kulis, jak wygląda nauka w policealnym studium i czego mogą spodziewać się przyszli uczniowie.