PORADY EKSPERTA: Czy przyszłe mamy znają Puławską Akademię Kobiet?

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Czy przyszłe mamy znają Puławską Akademię Kobiet? została wyłączona

Puławska Akademia Kobiet to miejsce stworzone przez kobiety i dla kobiet.

Świadomość przyszłych rodziców, przygotowanie się do tej roli, potrzeba edukacji, konsultacji oraz wsparcia w opiece nad niemowlęciem – to czynniki, które zdaniem pomysłodawczyni MAŁGORZATY KUKIEŁKI – wpłynęły na założenie Puławskiej Akademii Kobiet.

 

Pani Małgorzata, opowiedziała też o tym, czym jest “standard okołoporodowy” i jakie prawa oraz procedury mają w nim zastosowanie. Sytuacja pandemiczna bez wątpienia niepokoi rodziców oczekujących potomstwa. Czego w dobie COVID-u obawiają się najbardziej kobiety w ciąży? I jak pomaga teraz przyszłym mamom Puławska Akademia Kobiet. W tym zakresie praktycznych wskazówek i porad udzieliła MAGDALENA PAZIK – położna specjalizująca się w dziedzinie uroginekologicznej.

 

Na czym polega rehabillitacja uroginekologiczna? Kto może się jej poddać? Jakie przynosi efekty? Dlaczego aktywność fizyczna i świadomość własnego ciała jest kluczowa w odzyskaniu formy sprzed ciąży? Odpowiedzi na te pytania usłyszeliśmy w trzeciej części audycji. Można się było również przekonać, iż gwarancją zdrowia kobiety jest więc świadomy wybór położnej.