PORADY EKSPERTA: JUSTYNA TARKOWSKA (NATURALNIE PIĘKNA) – Skóra twarzy pod lupą kosmetologa

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: JUSTYNA TARKOWSKA (NATURALNIE PIĘKNA) – Skóra twarzy pod lupą kosmetologa została wyłączona

Kosmetologia jest prężnie rozwijającą się dziedziną. Obecnie, możemy wybierać między zabiegami technologicznymi a manualnymi. Ale żeby umiejętnie i skutecznie korzystać z dobrodziejstw nauki, warto posłuchać rad specjalistów i zagłębić się w tajniki piękna.

Jaka jest geneza masażu KOBIDO? Na czym polega lifting bez skalpela? Co kryje się pod nazwą facemodeling? W pierwszej części audycji porozmawiamy o zabiegach alternatywnych wobec rozwiązań technologicznych medycyny estetycznej i o tym, dlaczego manualne terapie są coraz bardziej popularne w kosmetologii.

 

Czy peeling kawitacyjny powinien częściej pojawiać się w katalogu zabiegów dedykowanych skórze twarzy? Czy w gabinetach kosmetycznych wykonuje się jeszcze oczyszczanie manualne? A co z szeroką ofertą preparatów, na przykład peelingów, przeznaczonych do pielęgnacji domowej, które są dostępne w drogeriach? Nasz ekspert zwrócił uwagę na racjonalne dobieranie kosmetyków, uwzględniające indywidualne preferencje skóry.

 

W ostatniej części audycji przyszedł czas na omówienie tak zwanej kosmetyki białej. Okazuje się, że ma ona szerokie zastosowanie, bo działa na powierzchni i nie ingeruje w głębsze warstwy skóry. Ekspert zwraca uwagę, że warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji nie tylko peelingi, ale też kwasy, ampułki, serum czy glinki. Preparaty te pomogą ujędrnić albo rozjaśnić skórę. Zasięganie fachowych porad kosmetologicznych jest zawsze wskazane – bo działając we własnym zakresie, możemy narazić się na niepotrzebne problemy.