PORADY EKSPERTA: KAMILA LICHOTA (CUK UBEZPIECZENIA) – Komu w drogę, temu… dobre ubezpieczenie komunikacyjne!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: KAMILA LICHOTA (CUK UBEZPIECZENIA) – Komu w drogę, temu… dobre ubezpieczenie komunikacyjne! została wyłączona

Ubezpieczenia komunikacyjne to temat, który powraca w naszych audycjach eksperckich, bo kryje w sobie wiele zawiłości i pułapek, w gąszczu których statystyczny użytkownik auta czuje się czasem zagubiony.

Zakup samochodu przynosi zwykle wiele radości, jednak zawsze musimy pamiętać o formalnych kwestiach związanych z ubezpieczeniem. Najważniejszą sprawą jest jego ciągłość – bo kary dla kierowców, nawet za jeden dzień przerwy, mogą być bardzo dotkliwe. A jeśli zdecydowaliśmy się na zakup zagranicznego auta…? Posłuchajcie!

 

OC, AC, Assistance – to określenia na ogół znane praktykującym kierowcom, jednak każdy rodzaj ubezpieczenia jest obwarowany różnymi zasadami, o których często nie wiemy. Wykonywany zawód a nawet… stan cywilny też mają wpływ na wysokość stawki. Zaś ubezpieczenia szczegółowe mogą objąć tylko niektóre elementy samochodu, te najbardziej narażone na zniszczenie.

 

Na czym dokładnie polega ochrona zniżek ubezpieczeniowych? W jakich sytuacjach możemy z nich skorzystać? Jakie są rodzaje AC i jakie rodzaje szkód obejmują? O tym dowiecie się w trzeciej części audycji.