PORADY EKSPERTA: MAGDA I JERZY GAŁCZYŃSCY (SMART ACADEMY) – Angielski? Im wcześniej, tym lepiej!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: MAGDA I JERZY GAŁCZYŃSCY (SMART ACADEMY) – Angielski? Im wcześniej, tym lepiej! została wyłączona

Zajęcia angielskiego dedykowane maluchom są bardzo popularne. Jest to jednak dość specyficzna grupa wiekowa. Co warto wiedzieć, jeśli chcemy zapisać przedszkolaka na takie zajęcia? O tym wszystkim opowiedzą lektorzy ze szkoły językowej.

Czy naprawdę kontakt z angielskim od najmłodszych lat gwarantuje sprawne mówienie w przyszłości? Czy zabawa z językiem obcym w tle to świetne rozwiązanie metodyczne dla maluchów? Przyswajanie (nie nauka) – takie hasło przewija się w pierwszej części audycji.

 

Jak zachęcić najmłodszych do poznawania nowego języka? Historyjki, ciekawe pytania, rozmowa? Lektorzy pracujący z dziećmi są doskonale przygotowani do różnych, nawet najbardziej niekonwencjonalnych metod. A swymi opiniami na temat przygody z angielskim podzielą się też mali kursanci.

 

Podczas edukacji najmłodszych bardzo ważny jest kontakt z ich rodzicami, bo dzieci nie zawsze są chętne, by opowiadać o tym, co się wydarzyło na zajęciach. Rodzice zaś mogą traktować angielskie słówka jako pretekst do zabawy i spędzania czasu z dzieckiem.