PORADY EKSPERTA: Magdalena Kot (ARiMR) – przygotuj gospodarstwo “na wszelki wypadek”

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Magdalena Kot (ARiMR) – przygotuj gospodarstwo “na wszelki wypadek” została wyłączona

W programie Porady Eksperta w Eterze przyszedł czas na temat dotyczący wsparcia inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof.

Będzie dużo konkretnych informacji – jak działa ten program, ile jest jeszcze czasu na składanie wniosków i komu będą przyznawane odpowiednie środki, co decyduje o kolejności pomocy i jakie są kryteria? To wszystko przybliżyła Magdalena Kot, Naczelnik Wydziału ds. Wdrożeń Biura Wsparcia Inwestycyjnego Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Skupimy się na zakresie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Poddziałanie 5.1.

 

Porozmawialiśmy także o działaniach Spółek Wodnych i Związków Spółek Wodnych – instytucji, w dużym skrócie, odpowiedzialnych za zapewnienie wody dla ludności w tym uzdatniania i jej dostarczania, a także ochrony przeciwpowodziowej.

Przybliżymy możliwości jakie daje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, a przede wszystkim wsparcie inwestycji w środki ograniczające skutki prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof.

Wrócimy również do rolników, producentów trzody chlewnej, których dotyczy omawiany dzisiaj program wsparcia. Jaki jest zakres finansowanych działań podejmowanych przez rolników?

 

Kto potrzebuje takiego wsparcia, ma jeszcze czas do 26 listopada. Aby je zdobyć, oprócz informacji przedstawionych w programie Porady Eksperta w Eterze na antenie Radia Impuls, należy zgłosić się do ekspertów z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, której centralne czy regionalne oddziały mogą pomóc osobom zainteresowanych omawianym tematem.

 

(fot. pixabay.com)