PORADY EKSPERTA: URSZULA KURANT (PROBIOTICS POLSKA) – Mikroorganizmy to sposób na piękny ogród!!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: URSZULA KURANT (PROBIOTICS POLSKA) – Mikroorganizmy to sposób na piękny ogród!! została wyłączona

Ogród czy balkon to wizytówka każdego domu. Ale zdobiące go, piękne rośliny, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nawożenie to stały element tej troski – i można do tego z powodzeniem wykorzystać niepozorne mikroorganizmy.

Mikroorganizmy w glebie są jak kucharz, kelner i ochroniarz. Dlaczego? Bo przetwarzają, dostarczają i ochraniają! Nawożenie organiczne jest najlepsze dla roślin, dlatego warto zastosować je w naszych ogrodach jako element proekologiczny.

 

Doskonały nawóz organiczny można przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy wykorzystać do tego kompostownik i segregację odpadów. Kompostownik sprawdzi się także w ogrodzie, jako świetne rozwiązanie dla zalegających mas organicznych. Podajemy gotowe wskazówki, jak zrobić to w odpowiedni sposób.

 

Żywność probiotyczna ma wiele zalet – dlatego warto ją wprowadzać do stałej diety. Produkty probiotyczne zostały ogłoszone trendem żywieniowym na rok 2021 – to znaczy, że na naszych stołach powinny pojawiać się kefiry i kiszonki. Jest też niespodzianka dla osób, które chcą poznać świat mikroorganizmów “od kuchni”!

Źródło zdjęcia: Redakcja/JC