PORTAL połączył dwa europejskie miasta. Jedno z naszego regionu!

      Możliwość komentowania PORTAL połączył dwa europejskie miasta. Jedno z naszego regionu! została wyłączona

PORTAL łączący dwa, historycznie związane miasta, budzi zainteresowanie na całym świecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, ich mieszkańcy mogą komunikować się między sobą w czasie rzeczywistym.

Futurystyczny okrągły ekran, dzięki kamerom i łączu internetowemu, pozwala mieszkańcom Lublina i litewskiego Wilna zobaczyć się i wymienić pozdrowieniami. Co przyświecało organizatorom tego przedsięwzięcia? Wyjaśnia Piotr Franaszek, dyrektor Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych “Rozdroża”:

 

Inicjatywa wyszła ze strony litewskiej. Wilno pracuje nad kolejnymi lokalizacjami. Wśród nich pojawia się Rejkiawik i Londyn. Lublin również chce dołączyć do budowania tej wirtualnej sieci. Teraz trzeba będzie opracować odpowiednią bazę techniczną. Czy już teraz widać zainteresowanie PORTALEM? Czy ludzie są ciekawi tego co dzieje się po drugiej stronie? – kontynuuje Franaszek:

 

Portal można odwiedzić w Lublinie na placu Litewskim. Ekran ma tam zostać do 6 sierpnia. W planach jest zorganizowanie wspólnych koncertów po obu stronach portalu.

 

(fot. Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych “Rozdroża”)