Posłuchaj opowieści o słynnym kazimierskim artyście!

      Możliwość komentowania Posłuchaj opowieści o słynnym kazimierskim artyście! została wyłączona

Kim był Andrzej Siemiński i w jaki sposób uwiecznił malowniczy Kazimierz Dolny? Każdy, kto chce poznać odpowiedzi na te pytania, powinien odwiedzić główny gmach Muzeum Nadwiślańskiego przy kazimierskim rynku.

A najlepiej zrobić to w najbliższą niedzielę, w samo południe, bo właśnie wtedy będzie można posłuchać, jak o artyście i jego obrazach opowie kurator wystawy, Dorota Seweryn-Puchalska. To będzie opowieść o człowieku, który spędził dzieciństwo w Kazimierzu Dolnym, później szukał artystycznych inspiracji w szerokim świecie, nawet za oceanem, a ostatnie lata życia spędził znów w nadwiślańskim miasteczku. Nowa wystawa w Muzeum Nadwiślańskim to zbiór prac, które artysta stworzył w ciągu całego życia, a to znaczy że będzie można prześledzić jego twórczą drogę. Są tu do zobaczenia znajome kazimierskie zakątki, ale i zupełnie uniwersalne artystyczne opowieści, na przykład o tym, czym jest ludzka samotność.

Zaintrygowani, którzy dotąd nie poznali obrazów tego słynnego i ważnego dla Kazimierza artysty, mogą już planować niedzielną wizytę w kazimierskim Muzeum, przypomnijmy jeszcze raz, oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Andrzej Siemiński. Duch i miejsce” rozpocznie się 2 lutego, punktualnie o 12.00.

Źródło zdjęcia: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – Facebook