Powiat puławski coraz nowocześniejszy!

      Możliwość komentowania Powiat puławski coraz nowocześniejszy! została wyłączona

Cyfrowa geodezja – tego wyzwania nie wystraszył się powiat puławski i wciąż daje dobry przykład pozostałym częściom naszego kraju.

Jak podaje Główny Urząd Geodezji i Kartografii 130 polskich powiatów korzysta z cyfrowego systemu Ewidencji Gruntów i Budynków – a Puławy są w ścisłej czołówce regionów, które korzystają z tego udogodnienia. Wszystko polega na tworzeniu ortofotomap i gromadzeniu danych w wirtualnym Systemie Informacji Przestrzennej. To z jednej strony udogodnienie dla pracowników Wydziału Geodezji, a z drugiej – dla samych mieszkańców. W cyfrowym systemie można szybko zaktualizować dane i obejść się bez papierowej dokumentacji.

Projekt dotyczący e-geodezji w naszym regionie jest w tym roku kontynuowany przez puławskie starostwo, także przy wsparciu dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. W cyfrowych bazach danych jest jak dotąd część gminy Kurów i część gminy Janowiec. Wkrótce dołączą tu dane z Żyrzyna i Puław oraz gmin Nałęczów i Kazimierz Dolny – potrzebne umowy już podpisano.