Problem z bieżącą wodą w okolicach Rąblowa

      Możliwość komentowania Problem z bieżącą wodą w okolicach Rąblowa została wyłączona

Mieszkańcy części gminy Wąwolnica i Kazimierz Dolny, nadal nie powinni korzystać z bieżącej wody. Takie utrudnienia potrwają tu prawdopodobnie jeszcze przez cały weekend.

7 września (w minioną środę) w lokalnym wodociągu, docierającym do Rąblowa, stwierdzono skażenie mikrobiologiczne. Z tego powodu bieżąca woda, która dociera do pobliskich gospodarstw domowych, nie nadaje się do picia, gotowania ani dbania o higienę. Może posłużyć wyłącznie do spłukiwania toalet.

Ten problem dotyczy miejscowości: Rąblów, Bartłomiejowice, Grabówki, Huta, Mareczki, Stanisławka, Kębło (oprócz posesji od numeru 1 do 7) oraz części Witoszyna – tutaj nie wolno używać wody na terenach posesji nr 1, 2, 5, 6, 7 oraz 10-18.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Wąwolnicy podjął już działania naprawcze, a badanie kontrolne próbek wody zostanie przeprowadzone we wtorek (13 września).

Do tego czasu mieszkańcy muszą polegać na wodzie butelkowanej, sprowadzanej do gminy przez lokalnych producentów. Jak informuje wójt gminy Wąwolnica, dzisiaj (9 września) dystrybucja zgrzewek trwa w Hucie, przy budynku OSP.

Źródło informacji i zdjęcia: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Puławach; Marcin Łaguna, wójt gminy Wąwolnica – Facebook