Próbowała zabić swojego męża

      Możliwość komentowania Próbowała zabić swojego męża została wyłączona

Za usiłowanie zabójstwa odpowie przed sądem 47-latka, która zadała swojemu mężowi kilka ciosów nożem. Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci z Poniatowej, którzy zatrzymali kobietę.

Wszystko zdarzyło się w miniony czwartek (25 maja) w Karczmiskach. Małżonkowie, którzy od pewnego czasu nie mieszkają razem, spotkali się wieczorem w samochodzie – żeby porozmawiać. Nagle kobieta dobyła noża, który wcześniej ukryła w aucie – i celując w szyję mężczyzny, zraniła go. Po chwili sięgnęła po kolejny nóż – jednak poszkodowany zdołał uciec.

Wiadomo, że życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Natomiast policyjne oględziny samochodu, w którym doszło do próby morderstwa, wykazały że pod siedzeniami i w skrytkach schowane były jeszcze inne noże.

Prokuratura Rejonowa w Opolu Lubelskim postawiła już kobiecie zarzut usiłowania zabójstwa. 47-latce grozi kara dożywotniego więzienia. Najbliższe trzy miesiące na pewno spędzi w areszcie – taki środek zapobiegawczy zastosował wobec niej opolski sąd.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Opolu Lubelskim