Przed nami druga tura wyborów i druga edycja tego konkursu

      Możliwość komentowania Przed nami druga tura wyborów i druga edycja tego konkursu została wyłączona

49 nowych wozów strażackich trafi do 49 polskich gmin, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza.

Taki pomysł ma Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych, żeby zachęcić mieszkańców gmin do odwiedzenia urn wyborczych. To będzie już druga edycja „Bitwy o wozy”. Co ciekawe, przy rozstrzyganiu tej rywalizacji będą brane pod uwagę granice dawnych, 49 polskich województw, które formalnie istniały od 1 czerwca 1975 roku do 31 grudnia 1998 roku. W każdym z tych obszarów wygra jedna gmina, w której mieszka do 20 tysięcy osób. Nie będą mogły ponownie wygrać te gminy, które zwyciężyły w pierwszej edycji, a przypomnijmy że wtedy było ich 16, bo gminy rywalizowały w ramach obecnych województw.

Ministerstwo przekaże 800 tysięcy złotych na zakup każdego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla lokalnego zastępu straży pożarnej. Władze gmin z naszego regionu proszą, żeby mieszkańcy wzięli to pod uwagę, planując udział w niedzielnej, drugiej turze wyborów prezydenckich.

Przy okazji dodajmy, że każdy, kto zamierza spędzić tę niedzielę (12 lipca) poza swoim miejscem zamieszkania, może jeszcze dzisiaj (10 lipca) odebrać w swoim urzędzie gminy zaświadczenie o prawie do głosowania – z takim dokumentem można oddać głos w każdym dowolnym lokalu wyborczym, i w Polsce, i za granicą.

Źródło zdjęcia: www.gov.pl