Przyjdź nocą do biblioteki i posłuchaj, jak brzmi Amazonia

      Możliwość komentowania Przyjdź nocą do biblioteki i posłuchaj, jak brzmi Amazonia została wyłączona

Ten weekend minie w całym naszym regionie i w całym kraju pod znakiem Nocy Bibliotek. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Znajdźmy wspólny język” – i w ramach tej akcji goście Puławskiej Biblioteki Miejskiej będą mogli wziąć udział w niezwykłej wieczornej przygodzie.

Odbędą podróż do Amazonii, ale nie poprzez karty książek, tylko poprzez dźwięki zarejestrowane w tym zakątku świata. Gdy biblioteka będzie skąpana w nocnym mroku, w ciemności zabrzmią między innymi odgłosy zwierząt, a także pejzaże południowo-wschodniego Peru będą malowane dźwiękami.

Te niezwykłe materiały przywiezie ze sobą Izabela Dłużyk, gość tegorocznej puławskiej Nocy Bibliotek. Jest od urodzenia osobą niewidomą i rejestrowanie dźwięków, zwłaszcza odgłosów przyrody, stało się jej życiową pasją. Od 4 lat współpracuje z australijskim wydawnictwem Listening Earth, które wydało już trzy albumy zebranych przez nią nagrań. Podobne płyty Izabeli Dłużyk ukazują się także w Polsce, podjęła też współpracę ze słowackim wydawnictwem.

Już w tę sobotę każdy uczestnik puławskiej Nocy Bibliotek przekona się, jak brzmi Puszcza Amazońska – to niezwykłe wydarzenie rozpocznie się w głównym gmachu biblioteki miejskiej o godzinie 20.00.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęć: materiał nadesłany przez organizatora.