Puławscy Miłośnicy Gór – nowa siedziba i nowe plany

      Możliwość komentowania Puławscy Miłośnicy Gór – nowa siedziba i nowe plany została wyłączona

Mijają już cztery lata, od kiedy powstało Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór. Teraz doczekało się własnej siedziby.

Oficjalną tablicę Towarzystwa zawieszono wczoraj (28 kwietnia) na jednym z budynków jednorodzinnych przy ulicy Słowackiego. Niestety, ze względu na obostrzenia, wydarzenie odbyło się w nielicznym, ale jakże zasłużonym gronie – wśród nich m.in. przedstawiciele zarządu i puławskiego starostwa.

Jakie plany Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór ma na najbliższy czas? Mówi Andrzej Wenerski:

 

To prawda, wspólne wyprawy w większym gronie to coś, za czym bardzo tęsknimy. Jakie więc plany i pomysły w dalszej perspektywie ma Przewodniczący Towarzystwa – Robert Małkus?

 

W planach są także rajdy po najbliższej okolicy. Jak przyznaje Robert Małkus – mamy wspaniałe wąwozy, Kazimierz Dolny, Janowiec, Nałęczów. W minionym roku Towarzystwo Miłośników Gór przystąpiło do projektu finansowanego przez Starostwo w Puławach na organizację rajdów pieszych po kazimierskich wąwozach, spływów kajakowych, oraz spotkań z lokalnymi pasjonatami turystyki i zdrowego stylu spędzania wolnego czasu. Wszyscy zgodnie powtarzają, że „życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”

Źródło zdjęć: Redakcja/MG