Puławska Mediateka już prawie gotowa na nowe wyzwania

      Możliwość komentowania Puławska Mediateka już prawie gotowa na nowe wyzwania została wyłączona

Jak informuje prezydent Puław Paweł Maj, budynek puławskiej Mediateki przechodzi już odbiory końcowe. Zgodnie z uchwałą podjętą we wrześniu przed radę miasta, oficjalnego otwarcia nowego gmachu możemy spodziewać się wiosną 2023 roku, prawdopodobnie na początku kwietnia.

Po wielu perypetiach związanych z rozbiórką starego gmachu “Domu Chemika” i po ponad dwóch latach prac budowlanych, przy ulicy Wojska Polskiego, na miejscu starego pawilonu POK, stoi już nowoczesny, oszklony gmach. Z zewnątrz jest bliźniaczo podobny do nowej siedziby Puławskiego Ośrodka Kultury – i jest z nim architektonicznie połączony. Już nadchodzącej wiosny zaprosi mieszkańców Puław i okolic do odkrywania tego, co ma do zaoferowania nie tylko lokalna kultura, ale też bogaty świat literatury.

Nowy obiekt ma aż trzy kondygnacje: najniższa to podziemny parking, natomiast dwie pozostałe już wkrótce będą służyły gościom puławskiej Biblioteki Miejskiej. Puławska Mediateka to jeden z największych tego rodzaju obiektów w całym kraju – ma powierzchnię aż 4000 metrów kwadratowych. Ten metraż pomieści nie tylko wypożyczalnie i czytelnie dla dzieci i dorosłych, ale też salę konferencyjną, sale dostosowane do prowadzenia zajęć bibliotecznych oraz miejsce do organizowania wystaw. Na czytelników i gości wydarzeń kulturalnych będzie tu czekać sporo nowoczesnych, elektronicznych rozwiązań.

Źródło informacji i zdjęcia: Paweł Maj, Prezydent Miasta Puławy – Facebook