Puławska “Trójka” walczy o remont boiska i sali gimnastycznej

      Możliwość komentowania Puławska “Trójka” walczy o remont boiska i sali gimnastycznej została wyłączona

Czy puławska szkoła przy ulicy Jaworowej musi pożegnać się z marzeniami o nowym boisku sportowym? Zaangażowani w sprawę puławianie postanowili dokonać tego, co wydaje się niemożliwe.

Czy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Puławach powstanie nowy kompleks sportowy? Jeszcze minionej jesieni ogłaszano to jako pewny plan na przyszłość, gdy całe zadanie zdobyło ogromną dotację z rządowego Funduszu “Polski Ład”. Z tego źródła do Puław ma trafić blisko 12 milionów złotych – ale pomoże w tej inwestycji tylko wtedy, gdy władze miasta pokryją 15% pozostałych kosztów. A jak niedawno informowaliśmy, taki wkład okazał się zbyt kosztowny dla miejskiego budżetu. Ogłoszone przetargi wykazały, że brakująca kwota to 4 miliony złotych. Prezydent Maj stwierdził, że nie poprze przedsięwzięcia, które zadłużyłoby miasto i kolejne pokolenia jego mieszkańców.

Jednak na realizację inwestycji cały czas liczy szkolna społeczność – i postanowiła działać, żeby nie stracić rządowej dotacji i szansy na modernizację obiektów. Rada Rodziców z “Trójki” powołała Społeczny Komitet Budowy Sali Gimnastycznej i Boisk przy Szkole Podstawowej nr 3 w Puławach. Plan jest taki, żeby do czasu rozstrzygnięcia drugiego przetargu, czyli do 13 czerwca, zebrać 4 miliony złotych.

Poparcie dla Komitetu okazują lokalni działacze, absolwenci “Trójki”, a nawet osoby publiczne, związane ze światem kultury i sportu. Wczoraj swoje słowa wsparcia okazał skoczek narciarski Piotr Żyła, o udział w zbiórce zaapelowała także aktorka Maria Dębska. Facebookowy profil całej oddolnej inicjatywy znajdziecie TUTAJ.