Puławski Festyn Integracyjny – już w ten wtorek!

      Możliwość komentowania Puławski Festyn Integracyjny – już w ten wtorek! została wyłączona

Już jutro (20 czerwca) puławianie doczekają się wydarzenia, które zapowiadano od wielu tygodni. Chodzi o festyn integracyjny, organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach.

Początkowo, wydarzenie mające zintegrować społeczność Puław, zaplanowano na połowę maja – jednak kłopoty z pogodą skłoniły organizatorów do odwołania pierwotnego terminu. Teraz, dosłownie w ostatnich dniach tegorocznej wiosny, wszystko dojdzie do skutku.

Przypomnijmy, że ta impreza plenerowa to element kampanii „Więcej MOCY – STOP przemocy”, aktualnie realizowanej przez MOPS. Przy wsparciu Funduszy Norweskich, puławski ośrodek udziela wsparcia osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, cierpiącym między innymi na choroby otępienne, a także ich opiekunom. Projekt zwraca uwagę zwłaszcza na problem przemocy, której mogą doświadczać osoby niesamodzielne.

Festyn integracyjny, pełen rozmaitych atrakcji, odbędzie się w ten wtorek (20 czerwca), na terenie puławskiej Mariny. Zaplanowano między innymi występy muzyczne, konkursy, animacje, pogadanki, a nawet wspólną gimnastykę. Nie zabraknie stoisk edukacyjnych i poczęstunku. Całe wydarzenie potrwa od 10.00 do 14.00.

Źródło informacji i zdjęcia: MOPS Puławy