Puławski szpital powiatowy przejdzie kolejne remonty

      Możliwość komentowania Puławski szpital powiatowy przejdzie kolejne remonty została wyłączona

Koszty zaplanowanych prac pokryją środki z rezerwy budżetu państwa. Wczoraj umowę w tej sprawie podpisano w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

W miniony poniedziałek, w obecności przedstawicieli władz powiatu puławskiego oraz dwóch posłów na sejm RP, wojewoda lubelski sygnował umowę w sprawie przekazania 7,5 miliona złotych na rzecz prac modernizacyjnych, których potrzebuje puławski szpital. Jak dodał wojewoda, to już trzecia taka okazja, gdy środki z budżetowej rezerwy wspierają lokalne inwestycje – w podobny sposób udzielono finansowej pomocy szpitalowi w Tomaszowie Lubelskim oraz szkole specjalnej w Lublinie.

Planowany zakres prac w puławskim szpitalu to modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz wykonanie różnych towarzyszących jej robót, a także remont oddziału urazowo-ortopedycznego. Podczas poniedziałkowego spotkania, dyrektor Piotr Rybak, przypomniał, że modernizacje są niezbędne, ponieważ główny gmach szpitala liczy sobie już niemal pięć dekad:

Ta inwestycja jest bardzo potrzebna. Główny budynek szpitala został wybudowany w 1974 r. i wymagał wymiany instalacji kanalizacyjnej, wodno-kanalizacyjnej i poprawienia docieplenia elewacji i wymiany okien. Przy tych pracach są też inne roboty, które kosztują, np. realizacja nie mieści się w kosztach kwalifikowanych związanych z odzyskiwaniem ciepła lub energii, stąd szukaliśmy pomocy finansowej. Dlatego dziękuję, że przy pomocy Starostwa Powiatowego mogliśmy złożyć do Urzędu Wojewódzkiego taki wniosek, który trafił później do Ministerstwa Finansów.

Nowe prace remontowe w puławskim szpitalu mają potrwać do końca tego roku kalendarzowego. Odnowiony gmach będzie tańszy w utrzymaniu – i oczywiście zapewni większy komfort pacjentom i personelowi.

Źródło informacji i zdjęcia: LUW, fot. K. Link