Puławskie dary w drodze za wschodnią granicę

      Możliwość komentowania Puławskie dary w drodze za wschodnią granicę została wyłączona

Puławskie Stowarzyszenie “Przeszłość-Przyszłości” niezmiennie pamięta o tych, którzy za wschodnią granicą Polski potrzebują konkretnego wsparcia – albo miłego gestu pamięci.

Prawie 600 kilogramów ważyły wszystkie paczki z pomocą humanitarną, kupioną dzięki hojności mieszkańców Puław. Wczoraj (20 lutego) cały ładunek wyruszył do Bojarki, puławskiego miasta partnerskiego, które jest położone niedaleko Kijowa. W organizację akcji włączyły się również władze miasta, które już przed rokiem deklarowały solidarność z ukraińskim partnerem. Koordynatorzy zbiórki zadbali o to, by do mieszkańców Bojarki trafiły produkty pierwszej potrzeby – żywność, odzież, środki medyczne, a także koce czy śpiwory. Bojarczan nadal można wspierać finansowo – kliknij TUTAJ.

A przez dwa najbliższe tygodnie potrwa kolejna zbiórka, prowadzona przez puławskie Stowarzyszenie. Tym razem chodzi o przygotowanie świątecznych, wielkanocnych paczek dla Polaków, którzy mieszkają na Ukrainie. Do biura przy ulicy Czartoryskich 8 można już przynosić trwałą żywność, książki z polską literaturą piękną dla dzieci i dorosłych, a także zabawki i przytulanki. Akcja “Razem dla Rodaków ze Wschodu” potrwa do 3 marca. O tym przedsięwzięciu będziemy jeszcze przypominać.

Źródło informacji i zdjęcia: Stowarzyszenie “Przeszłość-Przyszłości” – Facebook