PUŁAWY: Jedni żołnierze przysięgali, inni awansowali

      Możliwość komentowania PUŁAWY: Jedni żołnierze przysięgali, inni awansowali została wyłączona

Lubelscy Terytorialsi zawitali wczoraj do Puław – w sercu naszego miasta wzięli udział w ważnej, podwójnej uroczystości.

Na puławskim Placu Chopina sto dwóch żołnierzy-ochotników złożyło przysięgę wojskową – tę ceremonię obserwowały ich rodziny i wielu mieszkańców Puław. Obecni byli również przedstawiciele lokalnych władz, środowisk kombatanckich i oczywiście dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. Generał dywizji Wiesław Kukuła odczytał list Ministra Obrony Narodowej, pełen zachęt do wytrwałej służby. Warto zaznaczyć, że była to już dwudziesta pierwsza przysięga naszych lubelskich Terytorialsów.

Z kolei druga wczorajsza ceremonia była pierwszą w historii lubelskiej brygady: 49 żołnierzy otrzymało promocje na pierwszy stopień podoficerski. Wręczali je generał dywizji, Wiesław Kukuła i dowódca brygady, pułkownik Tadeusz Nastarowicz. Nowi lubelscy podoficerowie przeszli pilotażowy kurs w Szkole Niższych Dowódców – było to intensywne szkolenie, które nawiązuje do tradycji kształcenia dowódców AK, a poza tym czerpie z amerykańskiego systemu szkolenia. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej liczy teraz prawie 3400 żołnierzy.

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: materiały nadesłane przez oficera prasowego 2.LBOT