PUŁAWY: Powstaje nowy kompleks sportowy

      Możliwość komentowania PUŁAWY: Powstaje nowy kompleks sportowy została wyłączona

Już niedługo, tuż obok Szkoły Podstawowej nr 6, nieopodal hospicjum i skateparku, pojawią się nowoczesne, wielofunkcyjne boiska.

To miejsce od dawna prosiło się o modernizację. Rozległy teren, który mijają przechodnie spacerujący ulicą Niemcewicza, przez lata służył mieszkańcom jako miejsce rekreacyjnych zabaw, ale nie był w żaden sposób zagospodarowany. Teraz to się zmieni, bo trwa realizacja poważnej inwestycji. Firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. prowadzi już roboty budowlane: przygotowuje kompleks boisk sportowych. Największe, liczące prawie tysiąc metrów kwadratowych, będzie służyło miłośnikom piłki nożnej. Pojawią się też inne, na których będzie można grać w siatkówkę, koszykówkę albo piłkę ręczną. Nie zabraknie też bieżni (i okólnej, i prostej) i rzutni do pchnięcia kulą. T

e nowoczesne boiska będą służyły uczniom Szkoły Podstawowej nr 6, ale nie tylko im. Zagospodarowany na nowo teren będzie otwarty także dla mieszkańców naszego miasta – tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Boiska będą otoczone nowymi roślinami, pojawią się alejki z ławkami – dzięki temu dotąd zaniedbany teren stanie się milszy dla oka, a przed wszystkim będzie zachęcał do miłego odpoczynku. Zaplanowano również umieszczenie nowych miejsc parkingowych w obrębie remontowanego terenu.

Roboty mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Całkowita wartość inwestycji to prawie 3 i pół miliona złotych.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: https://www.pulawy.eu/artykuly/trwa-budowa-boisk-przy-szkole-podstawowej-nr-6,41934.htm