Razem możemy więcej – zobacz, po jakie pieniądze rusza Lubelszczyzna

      Możliwość komentowania Razem możemy więcej – zobacz, po jakie pieniądze rusza Lubelszczyzna została wyłączona

Aby sięgać po unijne pieniądze trzeba działać wspólnie. Samorządy z województwa lubelskiego łączą siły – powiększa się Lubelski Obszar Metropolitalny.

W tym celu podpisany został list intencyjny z kolejnymi gminami i powiatami. Dotyczy on współpracy na rzecz rozwoju Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego i jest pierwszym etapem przygotowań do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Miasto Lublin jest liderem projektu.

Do obszaru dołączyło 5 nowych gmin: Bełżyce, Bychawa, Łęczna, Garbów i Wojciechów oraz 5 powiatów: lubelski, lubartowski, łęczyński, świdnicki i puławski. Nowy obszar działań wyznaczony został zgodnie zapisami Strategii Rozwoju oraz Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Lubelskiego.

Nowe środki finansowe pozwolą na przebudowę dróg wojewódzkich. Większy nacisk będzie położony na projekty z zakresu ochrony środowiska. Kolejne inwestycje zwiększą wachlarz usług i znacząco poprawią standard wsparcia społecznego. Planowana jest budowa Centrum Zdrowia Seniorów, Centrum Wsparcia Rodziny, Centrum Nauki i Eksperymentu oraz Centrum Sztuki Dzieci.

 

(info/fot. lublin.eu)