Remont drogi z Góry Puławskiej do Janowic – już niebawem

      Możliwość komentowania Remont drogi z Góry Puławskiej do Janowic – już niebawem została wyłączona

Puławskie Starostwo Powiatowe chce już zlecić zapowiadany i wyczekiwany remont drogowy, dofinansowany kwotą aż 15 milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych “Polski Ład”. Postępowanie przetargowe już ruszyło.

Powiatowy Zarząd Dróg w Puławach szuka wykonawcy, który zajmie się przebudową drogi powiatowej, biegnącej z Góry Puławskiej do Janowic. Remont obejmie odcinek liczący prawie 13 kilometrów. Trzeba położyć nową asfaltową nawierzchnię, przebudować skrzyżowania i zjazdy, ulepszyć pobocza i wykonać nowe zatoki przystankowe.

W ramach tego samego projektu mieści się jeszcze jedno zadanie – zbudowanie 600 metrów utwardzonej drogi, która połączy Kochanów I z Kochanowem II. Na razie między tymi miejscowościami można poruszać się tylko piaszczystą trasą, dlatego po remoncie bardzo poprawi się komfort podróżowania.

A już teraz trwają prace przy innej powiatowej inwestycji. Na drodze powiatowej, która biegnie przez Bronowice, już niedługo nie będą tworzyły się kałuże. Powstaje tu nowy rów drogowy, poprawiane są korytka ściekowe i przepusty poprowadzone pod drogą.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Puławach