Rolniku – na te formalności masz więcej czasu

      Możliwość komentowania Rolniku – na te formalności masz więcej czasu została wyłączona

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie – zainteresowani mają czas do końca czerwca, żeby dopełnić niezbędnych formalności.


Tegoroczny nabór jest prowadzony wyłącznie przez Internet – służy do tego aplikacja eWniosekPlus. Każdy, kto potrzebuje technicznej albo merytorycznej pomocy w przygotowaniu własnego wniosku, może się zgłosić do lokalnego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – w naszym regionie wypada więc udać się do Końskowoli.

Dodajmy, że wnioski będzie można złożyć także później – ale licząc się z tym, że za każdy roboczy dzień opóźnienia przyznana płatność będzie zmniejszana o 1 procent. W tym kontekście ostateczny termin starania się o dopłaty bezpośrednie upłynie 25 lipca.

Z danych, które przedstawia Agencja, do dziś (16 maja) otrzymała w sumie 700 tysięcy zgłoszeń z całej Polski. Zakres takiego finansowego wsparcia jest bardzo szeroki – o szczegółach, również o tegorocznych zmianach w regulaminie przyznawania dopłat bezpośrednich, można przeczytać na stronie internetowej Agencji – kliknij TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: ARiMR