Rolniku, odszkodowania czekają!

      Możliwość komentowania Rolniku, odszkodowania czekają! została wyłączona

W tym roku rolnikom z naszego regionu dały się we znaki różne kłopoty: od klęsk żywiołowych po skutki epidemii Afrykańskiego Pomoru Świń. Ale dobre wieści są takie, że właśnie teraz można się starać o odszkodowanie, które pomoże uporać się z poniesionymi stratami.

Pieniężne rekompensaty należą się tym rolnikom, których gospodarstwa w ostatnich miesiącach stawiły czoła powodzi, deszczowi nawalnemu, gradowi, przymrozkom wiosennym, suszy, huraganowi, lawinie czy skutkom burzy. Wnioskować mogą także te osoby, które z powodu zagrożenia epidemią ASF były zmuszone zabić część trzody chlewnej.

Każdy rolnik może dostać nawet 300 tysięcy złotych – pod warunkiem, że ta kwota nie przekroczy 80% kosztów kwalifikowanych. Za przyznane pieniądze można odbudować zniszczone budynki, odtworzyć zmarnowane uprawy albo kupić nowe maszyny rolnicze, potrzebne w gospodarstwie.

Na odpowiednie wnioski czeka Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – a poczeka do końca grudnia. Każdy, kto chciałby złożyć przygotowane dokumenty, powinien dostarczyć je do swojego regionalnego biura ARiMR: osobiście, pocztą elektroniczną albo tradycyjną. O szczegółowe informacje na temat przyznawania odszkodowań można zapytać w biurach albo znaleźć je TUTAJ.