Rusza Puławski Turniej Literacki!

      Możliwość komentowania Rusza Puławski Turniej Literacki! została wyłączona

Zaczął się kwiecień, więc to najwyższa pora żeby ogłaszać doroczny, organizowany przez Puławski Ośrodek Kultury Turniej „Witaj Majowa Jutrzenko”.

Niestety, z uwagi na zagrożenie koronawirusem, w tym roku nie odbędą się konkursy recytacji, krasomówstwa, muzyki i pieśni narodowych – ale nasz „Dom Chemika” mimo wszystko nie rezygnuje z Turnieju. Tym razem, żeby uczcić nadchodzącą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zaprasza do udziału w Puławskim Turnieju Literackim.

Idea przeglądu jest ta sama, jednak tym razem trzeba napisać teksty o tematyce patriotycznej, przypominając o słynnych Polakach, którzy brali udział w wydarzeniach sprzed 229 lat. Każdy chętny może napisać o dniu, w którym uchwalono pierwszą polską konstytucję albo sformułować przesłanie uczestnika Sejmu Czteroletniego do młodych Polaków.

Każdy tekst musi być nowy, wcześniej niepublikowany, i mieć maksymalnie 6 tysięcy znaków. Gotowe prace można przesyłać na adres turniej@domchemika.pulawy.pl, do 30 kwietnia. Szczegółowy regulamin tego konkursu jest zamieszczony na stronie internetowej „Domu Chemika”

Źródło zdjęcia: www.domchemika.pl