SEKRETY “DAMY Z GRONOSTAJEM” będą już w piątek odkryte!!!

      Możliwość komentowania SEKRETY “DAMY Z GRONOSTAJEM” będą już w piątek odkryte!!! została wyłączona

O tym obrazie mówi się, że to najcenniejsze przechowywane w Polsce dzieło sztuki – już w ten piątek będzie można poznać jego niezwykłą historię, a także dowiedzieć się więcej o uwiecznionej na nim damie.

„Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci to jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie. Do naszego kraju trafił dzięki rodzinie książąt Czartoryskich i był jednym z najważniejszych eksponatów, przechowywanych w puławskim Domku Gotyckim. Późniejsza, burzliwa historia Polski sprawiła, że i obraz czekały różne niepokoje. Długo ukrywano go przed zaborcami, a podczas II wojny światowej między innymi przed Niemcami – a było się czego obawiać, bo niejeden chciał go mieć w swojej kolekcji. Również we współczesnej Polsce „Dama z gronostajem” nie ma zupełnie spokojnego życia – i o tym wszystkim będzie można posłuchać już jutro w Puławach.

Nasze miasto odwiedzi jutro Katarzyna Bik, historyk sztuki, dziennikarka i pracownik Muzeum Narodowego, która zebrała całą opowieść o słynnym portrecie i przedstawiła tę historię w książce „Najdroższa. Podwójne życie Damy z Gronostajem”. A oto, jak na spotkanie z autorką zaprasza Grażyna Bartnik z Muzeum Czartoryskich w Puławach:

Piątkowe spotkanie autorskie rozpocznie się o godzinie 17.00, zainteresowani są zaproszeni do Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/events/1115376612001604/