Świętuj 15 sierpnia nad Wieprzem – w kajaku i na pikniku!

      Możliwość komentowania Świętuj 15 sierpnia nad Wieprzem – w kajaku i na pikniku! została wyłączona

Kontruderzenie znad Wieprza” to określenie manewru, jaki wykonały polskie wojska na rozkaz marszałka Józefa Piłsudskiego – ale też nazwa imprezy plenerowej, na którą zaprasza mieszkańców naszego regionu Lokalna Grupa Działania “Zielony Pierścień”.

15 sierpnia na rzece Wieprz zrobi się biało-czerwono od polskich flag – dzięki kajakarzom, którzy wezmą udział w spływie z Białek Dolnych do Kośmina. A gdy uczestnicy pokonają już 10-kilometrowy dystans, wysiądą na brzeg i wezmą udział w patriotycznym pikniku z ogniskiem, zwiedzą też dworek Kossaków w Kośminie. Ponieważ impreza ma patriotyczny charakter, organizatorzy zachęcają żeby uczestnicy zabrali ze sobą polskie symbole i rekwizyty, na przykład biało-czerwone flagi.

W ten sposób będzie można aktywnie, rekreacyjnie uczcić setną rocznicę Bitwy Warszawskiej – odpoczywając właśnie w miejscu, skąd sto lat temu polskie wojska ruszyły na odsiecz szturmowanej przez bolszewików Warszawie. Po tym kontruderzeniu Armia Czerwona została zmuszona do odwrotu i wycofała się aż za rzekę Niemen – a obronę Warszawy wspominamy jako “Cud nad Wisłą”.

Każdy, kto chciałby wziąć udział w tym rekreacyjnym wydarzeniu z historycznym posmakiem, musi najpóźniej w najbliższy wtorek (11 sierpnia) wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy i uregulować wpisowe (w wysokości 50 złotych). Żeby otworzyć ten formularz, wystarczy kliknąć TUTAJ. Z kolei szczegółowy regulamin wyprawy i zabawy w Kośminie jest do znalezienia TU.

Głównym organizatorem spływu jest Fundacja „Przyroda-Tradycja-Ludzie”, a współpracuje z LGD „Zielony Pierścień”, ze Stowarzyszeniem Integracji Społecznej Gminy Ryki oraz z firmami: NAKANU, KAJAKKAMIL, DZIKI RAJ i SKRZAT. Natomiast Radio Impuls jest patronem medialnym kajakowego „Kontruderzenia znad Wieprza”.

Źródło zdjęcia: LGD “Zielony Pierścień”.