Szykują się niespodzianki dla mieszkańców tej gminy

      Możliwość komentowania Szykują się niespodzianki dla mieszkańców tej gminy została wyłączona

Rekreacja na świeżym powietrzu to dobry sposób spędzania wolnego czasu. Tego samego zdania są władze gminy Puławy, które zapowiadają że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, na terenie gminy pojawi się pięć nowych siłowni zewnętrznych.

Na takie niespodzianki mogą liczyć mieszkańcy Klikawy, Leokadiowa, Zarzecza, Opatkowic i Góry Puławskiej. Wszystkie siłownie przygotuje firma „Magic Garden” sp. z o.o. z Pakości, która wygrała przetarg – a pokonała 13 innych ofert. Wkrótce przystąpi do prac budowlano-montażowych – zajmie się przygotowaniem placów z kostki brukowej i zamontowaniem urządzeń do ćwiczeń.

Największa siłownia zewnętrzna pojawi się w Górze Puławskiej, tuż obok stadionu sportowego: będzie się składać z czterech dwustanowiskowych zestawów urządzeń. W pozostałych siłowniach będą umieszczone po trzy zestawy dwustanowiskowych przyrządów. W Klikawie takie miejsce pojawi się tuż przy świetlicy wiejskiej, a w Leokadiowie, Zarzeczu i Opatkowicach siłownie zostaną urządzone obok szkół podstawowych.

Cała inwestycja pochłonie prawie 162 tysiące złotych, ale ponad 90 tysięcy pokryje dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Źródło zdjęcia: www.gminapulawy.pl; fotografia przedstawia siłownię zewnętrzną w Gołębiu