Sztuka pięknego układania kwiatów – będą warsztaty florystyczne

      Możliwość komentowania Sztuka pięknego układania kwiatów – będą warsztaty florystyczne została wyłączona

Zbliża się listopad, przygotowujemy się już powoli do tego, żeby w następny weekend uporządkować i udekorować groby naszych bliskich. Gromadzimy przede wszystkim znicze, ale planujemy też, w jaki sposób ozdobić nagrobki, jakimi wiązankami kwiatów symbolicznie okazać zmarłym szacunek i pamięć.

Dla tych, którzy chcieliby stworzyć samodzielnie takie dekoracje, specjalne spotkanie przygotowuje Opolskie Centrum Kultury. Już w tę środę w sali plastycznej Centrum będzie można przygotować nagrobne wiązanki pod okiem instruktora – a więc uzyskać też cenne rady i wskazówki od specjalisty. Te jesienne warsztaty florystyczne potrwają tylko przez jeden dzień, dlatego wszyscy chętni powinni wcześniej się zgłosić – jeszcze dziś można dzwonić w tej sprawie pod numer 786 021 882.

A już w środę, wszyscy uczestnicy powinni zjawić się w Opolskim Centrum Kultury na godzinę 17.00, wraz z niezbędnym wyposażeniem: każdy powinien przynieść własne kwiaty (świeże albo sztuczne) i wszystkie materiały, z których będzie chciał korzystać, tworząc wieniec według własnego pomysłu (czyli na przykład gąbkę florystyczną albo ozdobne gałązki). Obowiązkowo trzeba przynieść też ze sobą fartuch roboczy, żeby w nim przystąpić do pracy.