Szykuje się rocznicowe widowisko – chcesz w nim wystąpić?

      Możliwość komentowania Szykuje się rocznicowe widowisko – chcesz w nim wystąpić? została wyłączona

Mamy rok 2020, a to znaczy że w sierpniu będziemy obchodzić okrągłą, setną rocznicę Bitwy Warszawskiej.

To starcie, nazywane też „Cudem nad Wisłą” było ważnym zwrotem w czasie wojny polsko-bolszewickiej. W całym kraju nie zabraknie w tym roku specjalnych wydarzeń, które pomogą nam uczcić tę rocznicę i pamięć bohaterów tamtych walk, a wiele takich przedsięwzięć odbędzie się w ramach programu „Wdzięczni Bohaterom 1920 roku”, zaproponowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Jedno z nich zaplanowano już w Kurowie – 15 sierpnia na scenie na Starym Rynku zostanie wystawione specjalne widowisko muzyczno-teatralne. A informujemy o tym już teraz, bo właśnie teraz można zgłosić się do udziału w tym projekcie. Każdy, kto potrafi recytować, śpiewać, grać, tańczyć, malować albo ma talent aktorski, a przy tym wszystkim interesuje się historią, może dołączyć do tego przedsięwzięcia. Widowisko będzie przygotowywane w lipcu i w sierpniu, te letnie zajęcia będą bezpłatne i bezpieczne.

Ochotnicy muszą zdecydować się już w tym miesiącu, bo zgłoszenia są przyjmowane do końca maja: w tej sprawie można pisać na adres widowisko2020@gmail.com.  Całe wydarzenie przygotowują razem Gmina Kurów i Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Kurowie.