Szykuje się ważny remont drogowy w Kazanowie

      Możliwość komentowania Szykuje się ważny remont drogowy w Kazanowie została wyłączona

Jeszcze w tym roku kalendarzowym poprawi się jakość drogi powiatowej, która biegnie przez Kazanów. Umowę w sprawie prac, które zostaną przeprowadzone w tej miejscowości, już podpisano.

Będzie to kolejny etap remontu ważnej trasy, popularnej wśród zwoleńskich kierowców, która pozwala dotrzeć z gminy Kazanów do gminy Tczów, a konkretnie do miejscowości Bartodzieje. Roboty na tej drodze trwają już od wielu tygodni. Wkrótce zakończą się te prowadzone między Kazanowem a Brzezinkami Starymi, natomiast trasa która kończy się w Bartodziejach, poprawi się do połowy przyszłego roku.

W samym Kazanowie do końca tego roku na odcinku liczącym ponad 400 metrów, pojawi się nowa nawierzchnia. Prace potrwają w centrum tej miejscowości, a zajmie się nimi ten sam wykonawca. Ostatecznie, wszystkie odcinki połączą się w jedną, odnowioną trasę.

W opłaceniu tego dużego remontu powiatowi pomagają gminy Kazanów i Tczów, a także pozyskane dotacje zewnętrzne, w kwocie ponad 3 milionów złotych: z budżetu województwa mazowieckiego i rządowych funduszy, dedykowanych remontom lokalnych dróg.