TARCZA ANTYKRYZYSOWA – ostatni dzwonek na złożenie wniosku!

      Możliwość komentowania TARCZA ANTYKRYZYSOWA – ostatni dzwonek na złożenie wniosku! została wyłączona

Jeszcze tylko do końca czerwca przedsiębiorcy mogą złożyć wnioski o zwolnienie ze składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Dotychczas wnioski wpłynęły od 2/3 spośród wszystkich płatników z województwa lubelskiego. 72 tysiące – tylu przedsiębiorców z naszego regionu zgłosiło się do ZUS w sprawie umorzenia składek za marzec, kwiecień lub maj. To znaczy, że ze zwolnienia z opłacania składek chce skorzystać aż dwóch na trzech płatników z województwa lubelskiego.

ZUS umarza im składki za każdy miesiąc z osobna. Do 10 czerwca kwota umorzeń za marzec i kwiecień sięgnęła w Lubelskiem niemal 303 mln złotych, a kwota cały czas rośnie. Pracownicy poprawiają jeszcze te wnioski, które zawierały błędy.

Co można zrobić, aby jeszcze zgłosić się po ulgi z tarczy antykryzysowej? Wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik lubelskiego ZUS:

 

 

 

Umorzenie składek przysługuje kilku grupom płatników. Z całkowitego lub częściowego zwolnienia ze składek za marzec, kwiecień i maj korzystają: prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, których przychód nie przekraczał 15 681 zł; spółdzielnie socjalne i płatnicy, którzy zgłaszali do ubezpieczeń społecznych do 49 osób. Natomiast umorzenie całości składek za kwiecień i maj przysługuje prowadzącym działalność, których przychód był wyższy niż 15 681 zł, ale za to dochód nie przekraczał 7 tys. zł. Z ulgi skorzystają również firmy na „uldze na start”, jeśli mieszczą się w kryterium przychodu lub dochodu.

 

(fot. pixabay/info ZUS)