Te opolskie drogi będą wyremontowane jeszcze w tym roku

      Możliwość komentowania Te opolskie drogi będą wyremontowane jeszcze w tym roku została wyłączona

Powiat opolski długo czekał na sprzyjające okoliczności, by poprawić stan dróg, które czekały na modernizację nawet od kilku dekad. Sięganie po dotacje zewnętrzne pozwala sukcesywnie nadrabiać te zaległości.

Już od wielu miesięcy w różnych zakątkach całego powiatu opolskiego wytrwale działają drogowcy. Teraz wykonują już ostatnie prace przy remontach zaplanowanych na ten rok kalendarzowy.

Roboty trwają jeszcze na trzech odcinkach powiatowych dróg, które liczą w sumie 19 kilometrów. W gminie Wilków zmienia się na lepsze trasa w Szczekarkowie, w gminie Opole Lubelskie – droga z Pustelni do Trzebieszy, a w gminie Poniatowa – odcinek w Niezabitowie. Wszystkie inwestycje są warte ponad 9 milionów złotych, ale ponad połowę tych kosztów pokryją dotacje zewnętrzne.

W przyszłym roku gruntowne remonty powiatowych dróg na pewno będą kontynuowane – bo właśnie takiemu projektowi przyznano dotację w wysokości aż 15 milionów złotych z Funduszu „Polski Ład”. Szczegóły na temat tych inwestycji powinny pojawić się w nadchodzących miesiącach.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim