Te remonty dróg ucieszą rolników

      Możliwość komentowania Te remonty dróg ucieszą rolników została wyłączona

Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych zostawił w województwie lubelskim blisko półtora miliona złotych. Te pieniądze wkrótce przemienią się w odnowione, komfortowe drogi, z których ucieszą się przede wszystkim rolnicy – chodzi bowiem o drogi dojazdowe do gruntów rolnych.

Na całej Lubelszczyźnie modernizacja obejmie odcinki liczące łącznie 5 kilometrów, zawarto aż 22 umowy na poszczególne przebudowy. Dotacje przyznano gminom: Kock, Komarów-Osada, Łukowa, Dołhobyczów, Dzierzkowice, Rudnik, Wola Mysłowska, Komarówka Podlaska, Siedliszcze, Bełżyce, Telatyn, Opole Lubelskie, Urzędów, Godziszów, Wojciechów, Rachanie, Trzebieszów, Jastków oraz Potok Wielki. Każdą inwestycję będzie realizowała konkretna gmina, ale znacząco pomogą dofinansowania pochodzące właśnie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

W naszym regionie takie wsparcie otrzyma gmina Opole Lubelskie. Burmistrz Sławomir Plis podpisał już umowę w sprawie remontu drogi w Górach Kluczkowickich. Tutaj zostanie odnowiona trasa, która ma prawie 800 metrów. Będzie to kosztowało w sumie niemal 270 tysięcy złotych, ale koszty w 60% pokryje dofinansowanie, przekazane przez władze województwa lubelskiego.