Tęsknisz za puławskim muzeum? Mamy podpowiedzi

      Możliwość komentowania Tęsknisz za puławskim muzeum? Mamy podpowiedzi została wyłączona

Jakie skarby przechowuje puławski Dom Gotycki? A jakie pamiątki kiedyś tworzyły tutejszą kolekcję?  Na razie niestety nie możemy wybrać się do tego zabytkowego budynku, żeby obejrzeć artefakty i posłuchać opowieści muzealników. 

Jednak Muzeum Czartoryskich w Puławach znalazło pewien sposób na zaspokojenie ciekawości wszystkich zainteresowanych. Poszczególne, wybrane eksponaty z tutejszych zbiorów, są regularnie przedstawiane na facebookowym profilu muzeum. Od końca marca pojawiają się posty, w których są zamieszczane zdjęcia artefaktów i pełne ciekawostek opisy. W ten sposób można poznać między innymi XV-wieczną ostrogę, należącą niegdyś do księżnej Burgundii, XIX-wieczne okulary, które należały do Marii Wirtemberskiej czy bursztynowy puchar, którym miał wznosić toasty cesarz Karol V.

Muzealne opowieści dostępne są wirtualnie, ale przypominamy że od dziś znów można wybrać się na spacer do parku – oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczce na twarzy i nie podchodząc do innych osób na bliżej niż 2 metry.