To już koniec przygotowań do nowego piłkarskiego sezonu

      Możliwość komentowania To już koniec przygotowań do nowego piłkarskiego sezonu została wyłączona

Porażka w meczu sparingowym, testy młodych zawodników i transfer doświadczonego piłkarza – to najnowsze wieści z sekcji piłkarskiej klubu sportowego Wisła Puławy. Pięć straconych goli, w tym trzy po rzutach rożnych.

Ostatni mecz kontrolny przed nowym sezonem piłkarskich rozgrywek nie poszedł po myśli piłkarzy z Wisły Puławy. Jako gospodarze podejmowali gości z Warszawy, a sparing był rozgrywany w systemie 4×30 minut. To sprzyjało przetestowaniu młodych zawodników, jako że puławski zespół seniorów jest w trakcie przebudowy, po ostatnich zmianach kadrowych. Wyzwanie w starciu z ligowym rywalem podjęło w sumie 10 młodzieżowców. Niestety, z honorem trzeba było przyjąć porażkę 2:5.

A już w następną sobotę Duma Powiśla rozpocznie walkę o ligowe punkty. 16 lipca ruszy sezon 2022/2023 eWinner drugiej ligi. Wiślacy zagrają swój pierwszy mecz na puławskim stadionie, a ich przeciwnikiem będzie drużyna GKS Jastrzębie Zdrój. Spotkanie zaplanowano na późne popołudnie, na godzinę 18.00.

Dodajmy, że do puławskiego zespołu dołączył jeszcze jeden zawodnik. Piotr Azikiewicz to lewy obrońca, który może grać także na pozycji lewego pomocnika i wahadłowego. Już jako młodzieżowiec, w 2012 roku, wraz z reprezentacją Polski znalazł się wśród czterech najlepszych zespołów, podczas Mistrzostw Europy do lat 17. Ostatnio należał do klubu Miedź Legnica – wystąpił 23 razy w Fortuna pierwszej lidze, a w ubiegłym sezonie jego drużyna awansowała do Ekstraklasy. Piotr Azikiewicz związał się z Wisłą Puławy 2-letnim kontraktem.

Źródło informacji i zdjęcia: KS Wisła Puławy