To nie koniec akcji #gastropomaga w Puławach! Jest odpowiedź dyrektora szpitala

      Możliwość komentowania To nie koniec akcji #gastropomaga w Puławach! Jest odpowiedź dyrektora szpitala została wyłączona

W ostatnim czasie lokale gastronomiczne z naszego regionu przyłączyły się do oddolnej akcji pomocy puławskiemu szpitalowi. Był to m.in. Central Park Bistro, Kebab u Szwagra, Pizzeria OK czy Sushi Garden.

Chcieli oni wesprzeć pracowników medycznych codziennie dostarczanymi posiłkami. Jednak na te usługi nie było oficjalnej zgody dyrekcji szpitala. Nie była też uzgadniana forma pomocy i zapotrzebowanie. W tym momencie dyrekcja szpitala nie wydała żadnego zakazu. Odpowiedź co do dalszej współpracy właśnie się pojawiła.

Jak możemy przeczytać w treści udostępnionego komunikatu, dyrekcja szpitala  “z uznaniem przyjęła inicjatywę puławskich restauratorów gotowych nieść pomoc w formie darmowych posiłków dla pracowników SP ZOZ w Puławach“.

Szpitalna stołówka w tym momencie w całości zabezpiecza potrzeby związane z posiłkami dla personelu i nie jest na tę chwilę konieczne, aby były one dostarczane do szpitala z zewnątrz. Tym bardziej, że jednym z kluczowych elementów obecnej działalności jest ograniczenie przebywania na terenie szpitala osób postronnych.”

Teraz taka pomoc przyda się głównie przychodniom Podstawowej Opieki Zdrowotnej na ulicy Kołłątaja, Centralnej, Partyzantów, Skłodowskiej i Kilińskiego. To tam skierowana została część specjalistów ze szpitala i te przychodnie potrzebują teraz znacznej pomocy.

Inicjatorzy akcji nie przestają pomagać i zgodnie z nowymi zaleceniami, swoją uwagę skupią na wspomnianych przychodniach. Jak informują, pomagają im też lokalni przedsiębiorcy oferując dodatkowe produkty spożywcze. Do ich lokalu zgłosił się darczyńca, który chciał przekazać im kaszę. Właściciele lokalu postanowili przekazać ją do lubelskiego MOPS-u. Ten dar potwierdził już lubelski ośrodek pomocy. 

Dzięki wpłatom na zrzutka.pl/z/lubelskiegastropomaga mogą dalej działać w większym wymiarze. 

 

(fot. Central Park Puławy)