Tragedia w Kluczkowicach! Prokuratura stawia zarzuty

      Możliwość komentowania Tragedia w Kluczkowicach! Prokuratura stawia zarzuty została wyłączona

Tragedia w Kluczkowicach w powiecie opolskim. Nie żyje Imali – 16-latek z Kazachstanu, który uczył się w miejscowej szkole. Został postrzelony.

Nastolatek był w grupie uczniów, którzy w minioną niedzielę wyszli z internatu po godzinie 20:00. Chłopcy wybrali się do pobliskiego sadu, którym się opiekowali. Tam padł strzał, który okazał się śmiertelny.

Prokuratura wystąpiła o zatrzymanie dwóch podejrzanych. Szczegóły wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie:

 

Jest to określony w Kodeksie Karnym czyn zabójstwa, zagrożony karą pozbawienia wolności do dożywocia włącznie. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

 

Te zarzuty łącznie zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku prokuratura zastosowała dozór, poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i zakaz kontaktowania się ze świadkami. Podejrzany przyznał się do zarzucanej winy.

Kiedy mężczyźni staną przed sądem? Postępowanie jest na początkowym etapie. Jest mowa o uzyskaniu opinii z zakresu medycyny sądowej dotyczącej sekcji zwłok. Po przesłuchaniu wszystkich świadków konieczne będzie także powołanie biegłego z zakresu balistyki i zbadanie śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia.

Na ten moment prokuratura nie udziela dokładnych informacji na temat okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło zdjęć: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie