Tu powstanie nowa strefa wypoczynkowa, dla całych rodzin

      Możliwość komentowania Tu powstanie nowa strefa wypoczynkowa, dla całych rodzin została wyłączona

Jasieniec Kolonia to nieduża miejscowość w gminie Zwoleń, położona niedaleko Sycyny. Przebiega przez nią szlak turystyczny, którym można dotrzeć do głównego szlaku dla turystów, wiodącego śladami Jana Kochanowskiego.

Ale już wkrótce już nie tylko goście Jasieńca Kolonii będą mogli tu miło i aktywnie odpoczywać. Mieszkańcy tej miejscowości doczekają się zupełnie nowej strefy wypoczynkowej – miejsca, gdzie będzie można pobyć z całą rodziną. W lokalnym stawie zostanie zorganizowane kąpielisko z piaszczystą i trawiastą plażą, obok pojawią się boiska do gry w piłkę albo badmintona, ma być także siłownia plenerowa i plac zabaw dla dzieci.

Tak wyglądają plany, a opowiada o nich burmistrz Zwolenia, Arkadiusz Sulima – dodając, że to jeszcze nie wszystkie pomysły, bo jest mowa także o zbudowaniu przebieralni, budynku gastronomicznego i stanicy rowerowej.

Pierwszy projekt ma powstać do 29 maja, a przygotuje go zwycięzca przetargu, firma ARMAX sp. z o.o. ze Starachowic. Prace przy budowie strefy wypoczynkowej mają ruszyć jeszcze w tym roku kalendarzowym. Całe przedsięwzięcie sfinansują tutejsze sołectwa, Jasieniec Kolonia i Jasieniec Solecki. Pomoże w tym także dofinansowanie z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw.

Źródło zdjęcia: www.zwolen.pl