Uciekali, ukrywali się, ale dosięgła ich sprawiedliwość

      Możliwość komentowania Uciekali, ukrywali się, ale dosięgła ich sprawiedliwość została wyłączona

Policjanci każdego dnia reagują na to, co dzieje się w naszym regionie – badają wypadki drogowe, identyfikują przestępców i doprowadzają ich przed wymiar sprawiedliwości. Ale jednocześnie zajmują się też czymś jeszcze – ściganiem tych osób, które mają już zasądzoną jakąś karę, ale nie spieszy im się do tego, żeby się jej poddać.

Taka praca policjantów z wydziału kryminalnego jest wyjątkowo żmudna, polega głównie na uważnym zbieraniu różnych danych. Ale w ostatnich tygodniach właśnie w takich sprawach policjanci z Kozienic odnieśli kilka sukcesów. Znaleźli i zatrzymali aż 11 winowajców, którzy byli poszukiwani sądowymi nakazami. Były to osoby, które miały trafić do więzienia na przykład za niezapłacone mandaty drogowe czy za zaleganie z alimentami. Ostatnia zatrzymana to kobieta, która nie płaciła alimentów na swoje dziecko, a ostatnio przez miesiąc ukrywała się także przed policją – teraz spędzi w więzieniu 3 miesiące zasądzonej kary.

Policjanci przypominają, że również każdy, kto pomaga poszukiwanemu w ukrywaniu się, może odpowiadać przed sądem: a wtedy najwyższa kara to aż 5 lat więzienia.

Źródło zdjęcia: