Ukradł kartę płatniczą – i wykorzystał 20 tysięcy złotych

      Możliwość komentowania Ukradł kartę płatniczą – i wykorzystał 20 tysięcy złotych została wyłączona

17 zarzutów usłyszał 69-latek, który posługiwał się skradzioną kartą bankomatową. Ofiara jego poczynań straciła znaczną sumę pieniędzy z konta bankowego.

Śledztwo podjęte przez zwoleńskich policjantów przyniosło wiele informacji w sprawie poczynań mężczyzny. Analizowano między innymi nagrania ze sklepowych kamer. Jak ustalono, 69-latek sam wszedł w posiadanie karty bankomatowej i dowodu osobistego, które należały do mieszkanki powiatu zwoleńskiego. Dokonał w sumie 17 transakcji – karta którą ukradł, posłużyła mu do płacenia za zakupy i do wypłacania pieniędzy z bankomatów. Poszkodowana kobieta straciła w ten sposób ponad 20 tysięcy złotych.

Mieszkaniec Radomia wkrótce odpowie przed sądem: między innymi za przywłaszczenie karty płatniczej i włamania do bankowości elektronicznej – grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Policja przypomina, żeby w razie utraty karty czy dokumentów jak najszybciej zgłaszać taką sprawę na policję i powiadamiać bank – zablokowanie karty może zapobiec dalszym kłopotom.

Źródło informacji: KPP w Zwoleniu