Ulica Młynarska zaprasza do Ryk

      Możliwość komentowania Ulica Młynarska zaprasza do Ryk została wyłączona

Dobiegł końca remont ważnego odcinka drogi powiatowej nr 1349L. Teraz do Ryk zaprasza już szeroka, komfortowa jezdnia – i są też niespodzianki dla pieszych.

Ulica Młynarska to bardzo popularna trasa, która pozwala wjechać do miasta od północnego-wschodu – dlatego trwające od kilku miesięcy roboty drogowe dawały się we znaki kierowcom.

W tym czasie drogowcy nie próżnowali. Na odcinku jednego kilometra odnowiono zużytą nawierzchnię, a jednocześnie wzmocniono i poszerzono jezdnię. Wzdłuż drogi ustawiono bariery i poręcze ochronne, skonstruowano też system odwodnień, który zadba o jezdnię podczas niepogody. W stosownym miejscu ustawiono bramę wjazdową, która daje znać, że wjeżdża się do Ryk. Piesi znajdą przy odnowionej drodze nowy chodnik i dobrze oznaczone przejścia. Z tego wszystkiego można już korzystać, bo trasa przeszła odbiór techniczny.

Ta modernizacja kosztowała 1 699 220,95 złotych, ale lokalne samorządy (władze powiatu i gminy) wydały na nią znacznie mniej. Pomogła im milionowa dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe w Rykach