Ulice zamknięte dla ruchu i wielbłąd – w poniedziałek w Zwoleniu

      Możliwość komentowania Ulice zamknięte dla ruchu i wielbłąd – w poniedziałek w Zwoleniu została wyłączona

Najbliższy poniedziałek to Święto Trzech Króli. Ulicami wielu miast w naszym regionie przejdą uroczyste orszaki, które pozwolą wszystkim mieszkańcom uczestniczyć w symbolicznej podróży trzech mędrców ze wschodu do Świętej Rodziny.

Wiemy już, jak ten poniedziałek przebiegnie w Zwoleniu – odświętny orszak wyruszy po Mszy Świętej, która o 11.30 zostanie odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. To znaczy, że około 12.30, z parkingu przy kościele, orszak wyruszy w drogę. Przejdzie kolejno ulicami: kardynała Wyszyńskiego, Lubelską, 3 Maja, Aleją Pokoju i ulicą Krakowską.

W tegorocznych inscenizacjach weźmie udział między innymi najprawdziwszy wielbłąd, na pewno skutecznie przyciągnie uwagę wszystkich uczestników. W wyznaczonym momencie egzotyczny gość będzie też bohaterem sesji fotograficznej: będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie. Uroczyste zakończenie orszaku ma się odbyć na Placu Kochanowskiego, a później na zmarzniętych wędrowców będzie czekać ciepły posiłek.

Z powodu orszaku na pewne zmiany muszą przygotować się w ten poniedziałek kierowcy: pamiętając przede wszystkim o tym, że już od 9.00 nie skorzystają z ulic tworzących całą trasę. Ponadto, parking przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego będzie zamknięty od 12.30 do 15.30. Z kolei parking na placu Kochanowskiego i pobliskie miejsca postojowe, wraz z parkingiem za Urzędem Miasta (od ulicy Kilińskiego) będą zamknięte już od tej niedzieli, od godziny 20.00, w poniedziałek będzie można z nich ponownie skorzystać o 16.00. Poza tym organizatorzy orszaku proszą, żeby w poniedziałek, od 9.00 do 15.00, nie parkować aut na ulicach Lubelskiej i 3 Maja. 

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło plakatu: www.zwolen.pl