Uwaga na jednorazowe rękawiczki ochronne!

      Możliwość komentowania Uwaga na jednorazowe rękawiczki ochronne! została wyłączona

Używanie jednorazowych maseczek i jednorazowych rękawiczek ochronnych to teraz kwestia bezpieczeństwa i dotyczy każdego z nas.

Niestety bywa, że takie zużyte środki ochrony zaśmiecają naszą przestrzeń publiczną: można je zobaczyć na ulicach czy parkingach, zdarza się też że są wrzucane do toalet i wtedy powodują kłopoty z instalacją. Dlatego warto pamiętać, co zrobić ze zużytymi jednorazowymi maseczkami i rękawiczkami.

W naszym regionie wskazówek udziela Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach, a powołuje się przy tym na to, co mówi Program Czysta Polska. Pamiętajmy, że takie zużyte środki ochrony nie podlegają recyklingowi, trzeba wrzucać je do czarnego pojemnika czy worka na odpady zmieszane. Wybierając maseczkę, lepiej zdecydować się na tę wielokrotnego użytku – taką, która po wypraniu i wyprasowaniu nadaje się do ponownego użycia. Z kolei wybierając się na zakupy można zminimalizować ilość wykorzystanych rękawiczek, nawet jeśli na się w planach odwiedzenie kilku sklepów: można korzystać z jednej pary rękawiczek, pod warunkiem że zdezynfekuje się je przed każdym wejściem do konkretnego sklepu.