W gminie Opole Lubelskie wciąż nie wolno korzystać z bieżącej wody!

      Możliwość komentowania W gminie Opole Lubelskie wciąż nie wolno korzystać z bieżącej wody! została wyłączona

Takie kłopoty ma samo Opole, ale też osiem pobliskich miejscowości: Niezdów, Wola Rudzka, Grabówka, Jankowa, Zajączków, Wandalin, Ludwików i Białowoda.

W środę opolski inspektor sanitarny poinformował, że woda z wodociągów, które docierają do tej gminy, nie nadaje się do spożycia, przygotowywania posiłków ani utrzymywania higieny osobistej. Wszystko z powodu przekroczonych parametrów mikrobiologicznych. Wody nie można pić, nawet po przegotowaniu. Aktualnie nadaje się wyłącznie do spłukiwania toalet.

Już w środę ruszyły prace, które mają przywrócić wodzie odpowiednią jakość – sieć jest płukana i dezynfekowana podchlorynem sodu, ale może to potrwać nawet kilka dni. Gdy woda będzie nadawać się do użytku, natychmiast poinformuje o tym opolski sanepid.

Także wczorajszego wieczora w gminie pojawiły się zastępcze punkty poboru czystej wody: przy szkole w Wandalinie i obok sklepu w Ludwikowie. Dziś rano beczkowozy pojawiły się w Opolu Lubelskim, na parkingach przy ulicach Kraszewskiego i Fabrycznej, a mobilny beczkowóz od rana jeździ po całym mieście. Aktualny harmonogram dostaw wody jest TUTAJ.

Dodatkowo, Opolskie Przedsiębiorstwo Komunalne oferuje pomoc w dostarczaniu wody w butelkach osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym, które nie mogą samodzielnie pobrać wody z beczkowozu. W tej sprawie można dzwonić pod numer: 81 827 23 02 (OPK) albo 81 827 26 94 (CUS).